Virtuální realita, strojírenství a design vyžadují zvýšení výkonu pracovních stanic HP

Virtuální realita, strojírenství a design vyžadují zvýšení výkonu pracovních stanic HP

Nejvýkonnější pracovní stanice na světě je součástí nového portfolia pracovních stanic společnosti HP

Společnost HP představila nejvýkonnější pracovní stanici na světě HP Z8 G4 s bezpečnostními funkcemi, které označují HP za společnost s nejbezpečnější, nejschopnější a nejovladatelnější pracovní stanicí na světě.

Obnovením nejvýkonnějších stolních počítačů, splňuje společnost HP požadavky na změny světových vynálezců ve výpočetních nárocích, včetně produktových návrhářů, architektů, digitálních tvůrců, vědců, pedagogů, zdravotnických pracovníků, finančních obchodníků a dalších. Stolní pracovní stanice HP Z8, Z6 a Z4 jsou vybaveny extrémním výkonem, bezprecedentní ochranou a inovativním designem, které budou podporovat rychle rostoucí oblasti virtuální reality, strojního učení a pokročilého designu.

IT manažeři musí dát bezpečnosti v dnešním světě nejvyšší prioritu, proto nové portfolio HP Powerhouse obsahuje nejkomplexnější sadu bezpečnostních prvků, včetně HP SureStart (první BIOS s vlastním léčením a detekcí narušení), HP Client Security Suite a další. Díky nejvyšší bezpečnostní úrovni v historii podnikání HP s pracovními stanicemi, pracuje tato generace s extrémním výkonem a chrání duševní vlastnictví.

Sázky na bezpečnost světové úrovně nebyly pro pracovní stanice nikdy vyšší nebo důležitější,“ uvedl Gwen Coble, ředitel, pracovních stanic, tenkých klientů, maloobchodních řešení a společnosti Immersive Computing, EMEA, HP Inc. Uživatelé pracovních stanic vytvářejí nejhodnotnější IP a společnost HP uspokojuje potřeby zabezpečení nejbezpečnějšími a nejovladatelnějšími stolními a mobilními pracovními stanicemi na světě. Jako nejvýkonnější stolní pracovní stanice na světě může HP Z8 přinést extrémní sílu a bezpečnost požadovanou našimi zákazníky.“

Nové stolní pracovní stanice HP

Každý centimetr nových pracovních stanic byl záměrně navržen a přepracován tak, aby poskytl vynikající výkon, styl a inspiraci. ID bylo zcela aktualizováno, aby zahrnovalo pokročilé výrobní techniky a materiály, a představuje výkon strojů, jejich uživatelů a práci, kterou dokončují kreativně.

Nové pracovní stanice zahrnují porty Thunderbolt ™ 3 (volitelné) a Dual 1GbE (standardní), které podporují vysokorychlostní přenos dat požadovaný stávajícími i budoucími uživateli, stejně jako podpora Microsoft Windows 7 pro starší pracovní postupy. Každý z nich nabízí porty USB 3.1 G2 typu C. Modely Z8 a Z6 podporují, až dvojité CPU a volitelný dvojitý síťový modul 10 GbE pro vysokorychlostní síťové připojení s polovinou nákladů na stávající pracovní stanice HP a bez spotřeby drahého rozšiřujícího slotu PCIe.

Pracovní stanice HP Z8 G4 přináší špičkový výkon, který napomáhá těm, kteří tvoří design všeho, od závodních automobilů až po rakety. Jako nejmocnější stolní pracovní stanice na světě má HP Z8 schopnost provozovat nejsložitější simulace a zpracovávat obrovské množství dat. Uživatelé mohou provádět 3D simulace a upravovat 8K video v reálném čase až s 56 procesními jádry a až 3 TB hlavní paměti, což je 3x kapacita jeho předchůdce. Pro certifikovaný software, jako jsou ANSYS nebo After Effects, mohou uživatelé tvořit rychleji a kreativněji.

Vlajková loď pracovních stanic společnosti HP má zcela nové ID s invenčním potrubím, které vede čerstvý vzduch do druhého procesoru dříve, než je recyklovaný teplý vzduch vyloučen potrubím z prvním procesoru a nejmodernější konstrukci od světových počítačových architektonických odborníků.

Architektura s děleným šasi umožňuje zadní přístup k výkonnému napájení 1700 W s uzamykatelným mechanismem, 24 DIMMs a s celkem 9 PCIe sloty (7 slotů PCIe s plnou délkou a dvěma interními PCIe sloty), aby přivedl tenhle vyhledávaný stroj k životu pro specializované pracovní postupy. HP Z8 Tower má o 67% více paměti, o 27% vyšší kapacitu procesoru, o 40% vyšší šířku pásma I/O PCIe a o 29% lepší napájení oproti Z840. Pro uživatele pracující s nejvyššími nároky.

Pracovní stanice HP Z6 G4 je navržena s ohledem na stále se měnící potřeby umělců VFX. Podpora nejnovější profesionální grafiky, 384 GB systémové paměti a dvou slotů M.2 pro uživatele PCIe SSD s technologií HP Z Turbo Drive dokáže dosáhnout bezproblémového výkonu ve vizuálních efektech a při pracovní vizualizaci návrhů.

HP Z6 Workstation poskytuje také vysoce modulární designové zkušenosti s možnostmi jako druhý procesor a řešení zvýšení paměti, takže uživatelé mohou rychle a snadno zdvojnásobit své výpočetní schopnosti. Pracovní stanice HP Z6 má až 1,5násobek celkové systémové paměti, o 67 % více paměti, 27% vyšší kapacitu procesoru a 22% vyšší šířku pásma I/O PCIe oproti Z640.

HP Z4 G4 Workstation je nejprodávanější pracovní stanicí nové generace HP a je od základu změněna. Systém je napřed s více standardními funkcemi a poskytuje možnosti aktualizace výkonu, které ještě nikdy nebyly k dispozici v jednom procesoru HP. Uživatelé napříč širokou škálou trhů si mohou zvolit ideální konfiguraci pro splnění jejich požadavků na výkon. S působivou novou rodinou procesorů řady Intel® Xeon® W uživatelům od CAD až po simulaci, vidí mimořádnou škálu aplikací, což jim umožňuje vizualizovat nápady kdykoli během procesu návrhu. Pracovní stanice HP Z4 nabízí také výrazné vylepšení designu kancelářského prostředí zítřka s elegantním a moderním průmyslovým designem, včetně ergonomických předních a zadních úchytů, dramaticky menšími šasi pro stísněné pracovní prostory a nový filtr proti prachu pro průmyslová prostředí.

Workstation HP Z4 nabízí skvělé řešení pro vestavěné aplikace, uvolňuje nové úrovně IO šířku pásma s dvěma síťovými 1GbE a dvěma M.2 sloty pro standardy HP Z Turbo Drive PCIe SSD a možnost snadného upgradu předního rozhraní USB na dva porty USB 3.1 G2 typu C ™. Pracovní stanice HP Z4 má o 11 % více paměti, o 25 % vyšší kapacitu procesoru a o 13 % vyšší šířku pásma PCIe I/O oproti Z440.

Nové displeje HP Z obsahují ohromující 38″ diagonální zakřivený displej

Společnost HP také představila sedm nových displejů HP Z, které jsou určeny pro ty nejnáročnější uživatele, kteří hodnotí úžasné vizuální zážitky, kalibraci mimo kancelář a nejlepší úroveň spolehlivosti.

Uživatelé se mohou úplně ponořit do rozsáhlé elegance zakřiveného displeje HP Z38c. Tento displej má bezproblémový pracovní prostor bez rušivého středového panelu dvojitého zobrazení a má velkou 37,5″ diagonální křivku o poloměru 2300 mm a širokém poměru stran 21: 9. Zařízení HP Z38c má křišťálově čistou 4K obrazovku, rozlišení 3840×16005 s optimalizovanou hustotou pixelů, takže ikony a text mají ideální velikost a uživatelé mohou trávit méně času posouváním a zoomem.

HP Z38c se připojuje k dalším šesti impozantním displejům HP Z, které se pohybují v rozměrech od úhlopříčky 21,5″ až 27″. Stejně jako všechny displeje HP Z, každý model obsahuje sadu funkcí, podle kterých si koncoví uživatelé optimalizují pracovní postupy. Uživatelé také ocení obrazovky bez virtuální hranice pro snímky s maximálním nárazem, kalibraci barev pro zajištění optimální barevné přesnosti a flexibilní připojení pro všechna zařízení.

HP Z Displays

HP Z Displays

Ceny a dostupnost portfolia HP Z

HP Z8 Workstation bude dostupný v říjnu, a to od 4 500 €.

HP Z6 Workstation bude dostupný v říjnu, a to od 2 500 €.

HP Z4 Workstation bude dostupný v prosinci, a to od 2 000 €.

HP Z38c zakřivený displej je nyní k dispozici od 1,450€.

HP Z27n G2 displej bude dostupný v lednu 2018, a to od 520 €.

HP Z24nf G2 displej je nyní k dispozici od 268 €.

HP Z24n G2 displej bude dostupný v lednu 2018, a to od 375€.

HP Z24i G2 displej je nyní k dispozici od 330€.

HP Z23n G2 displej je nyní k dispozici od 248€.

HP Z22n G2 displej je nyní k dispozici od 218€.

 

Komentáře
  1. Michal Novák napsal:

    Velice zajímavý článek.
    Strojírenství jako takové je velice zajímavý obor.
    Takové třeba i aerosolové ventily, ty stojí za to!
    http://www.kohinoor.cz/

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *