Inkoustové tiskárny pro příležitostný nebo každodenní tisk

Je opravdu důležité doporučit zákazníkovi správnou tiskárnu, protože pokud uživatel tiskne méně než 100 stran měsíčně a prodejce mu doporučí dělené kazety, zákazník nebude spokojený. Inkoust rychle mizí, přestože uživatel netiskne, protože se využívá na časté čištění tiskové hlavy. U nedělených kazet se tisková hlava téměř vůbec nečistí, protože se s kazetou mění i tisková hlava, tedy zákazník i když tiskne málo, tak vytiskne deklarovaný počet stran na kazetu. U dělených kazet, pokud uživatel tiskne málo a tisková hlava se tedy musí často čistit, tak až polovina náplně se může vyplýtvat na čištění. HP, Canon, Epson všechny značky to mají stejné.

 • Příležitostný tisk – typicky domácí tiskárna.  Měsíčně vytiskne méně než 100 stran.
 • Každodenní tisk – domácí kancelář nebo tiskárna do firmy. Pravidelné použití každý den a vyšší objemy tisku.

Pokud se Vám to zdá nepodstatné, tak věřte, že tímhle základním rozhodnutím si můžete ušetřit budoucí zklamání z nešťastně zvolené tiskárny. Inkoustové tiskárny mohou být konstruovány různě. Liší se zejména počtem výměnných inkoustových kazet a konstrukcí tiskové hlavy. Každý z typů se pak hodí pro jiný způsob použití.

Příležitostný tisk

Tiskárny HP se dvěma kazetami s integrovanou tiskovou hlavou jsou optimalizovány pro nepravidelné použití s dlouhými dobami nečinnosti.

2-kazetový systém

2-kazetový systém

 

 

 

 

 

 

 

 

Tisková hlava je již součástí kazety, což je ideální pro všechny, kteří tisknou jen občas.

Výhody pro zákazníky:

 • Efektivní spotřeba inkoustu pro méně než 100 stran tisku měsíčně
 • Výborná kvalita a spolehlivost pro domácí použití
 • Bezproblémový tisk po mnoho let
 • Tiskárna funguje i bez jedné z kazet
 • Skener pracuje i s prázdnými kazetami

Každodenní tisk

Tiskárny HP se čtyřmi samostatnými kazetami jsou optimalizovány pro nízké náklady na tisk při pravidelném a častém používání.

Systém samostatných kazet

Každodenní tisk Tiskárny HP se čtyřmi samostatnými kazetami jsou optimalizovány pro nízké náklady na tisk při pravidelném a častém používání. Systém samostatných kazet

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddělené, samostatně vyměnitelné kazety pro čtyři tiskové barvy. Ideální pro denní použití.

Výhody pro zákazníky:

 • Nízké náklady na stránku při vyšším objemu tisku
 • Všechny kazety mohou být vyměněny jednotlivě
 • Vysoký počet vytištěných stránek
 • Vysoká rychlost tisku

Video

 

Komentáře
 1. Pavel S. napsal:

  Dobrý den, četl jsem článek na blogu http://panda38.blog.cz/1702/nova-tiskarna-canon-pixma-g2400 o tiskárně, která má barvy nádobkách a odtud je barva dopravována hadičkami k tiskové hlavě. Jaký máte názor na takový systém z pohledu malého/většího využití. Případně když bude občas taková tiskárna stát nevyužitá, co se bude dít pak? Děkuji

  • Jana napsal:

   Dobrý den, jako na ostatní tiskové technologie i na tuhle se dá dívat z více úhlů pohledu. Co se týče nákladů na tisk a výtěžnosti, je to jedna z nejlevnější a nejúspornějších technologií. Mezi další výhody patří doplnění pouze barvy, která právě došla oproti některým barevným cartridgím, které se mohou vyhodit poté, co dojde jedna z komponentních barev. Tato tisková technologie se doporučuje spíše na frekventovanější tisk a užívání tiskárny. Samozřejmě by se nemělo nic stát pokud pár měsíců netisknete. Nejlepší je v tomto ohledu značka Canon, ta opravdu vydrží.

  • PREMO s.r.o. napsal:

   Dobrý den, v článku je docela srozumitelně uvedený rozdíl jak a podle čeho vybírat tiskárnu. U nových typů ( nevím jak jsou na tom ty nejlevnější stolní tiskárny) probíhá v určitých časových intervalech samočištění ( u levnějších inkoustů lze samočištění spustit ručně) takže by nemělo dojít k zasychání ani inkoustu a ani hlavy, tím pádem by k zasychání které bylo dříve na denním pořádku nemělo dojít.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *