Je outsourcing tiskového prostředí výhodný? ANO, ale jen pro někoho!

personal-outsourcing-4

Teorie nám o outsourcingu říká že je:

  • moderní a ekonomický
  • optimalizuje tiskové prostředí
  • výrazně snižuje náklady
  • zajišťuje servisní služby

V praxi v oblasti ITC a zejména v tiskovém prostředí je situace poněkud složitější. Co je hlavní, jedná se o službu, kterou musí někdo zaplatit a kdo jiný by to měl být než zákazník!

Před třemi měsíci mě oslovil jeden ze stávajících zákazníků, že ze strany vedení je „tlak“ na pořízení tiskáren do pronájmu tzv. outsourcingu a že již mají i cenovou nabídku od konkurence.  Nutno podotknout, že se nejedná o zákazníka velikosti „já, taťka, mamka a pes“, ale jde o výrobní společnost, která zaměstnává stovky lidí a vlastní desítky tiskáren na kterých realizuje tisíce vytištěných stran měsíčně.

Společně s IT oddělením jsme tedy začali s nezbytnou analýzou jejich tiskového prostředí, která nebyla zrovna jednoduchá a byla časově velmi náročná jak pro zákazníka, tak i pro mě.  Nicméně po získání těchto důležitých informací jsem  udělal dvě nabídky a to jak na stejnou službu a ve značce, jakou nabídla konkurence, tak i nabídku od jiného výrobce tiskáren poskytující tuto službu, abychom měli co nejobjektivnější porovnání.

S tiskárnami od jiného výrobce jsme se dostali na velmi podobné ceny jako byla ta konkurenční nabídka, takže zde by v případě rozhodování hrály roli asi jen technické parametry, věrnost k značce, nebo možná nějaká jiná přidaná hodnota.

Tato zjištěná skutečnost mě přivedla k myšlence, připravit porovnání, kde by zákazník tiskárny nakoupil do osobního vlastnictví a provozoval si je sám. Opět jsem se dostal na pomyslný start a začal připravovat novou nabídku na jejímž konci bylo velké překvapení, a to v podobě 16% úspory oproti smluvnímu závazku s pronájmem tiskáren na dobu 48 měsíců, který jim byl nabízen.

Celý proces nám trval cca 2 měsíce a výsledkem bylo, že IT oddělení dokázalo vedení společnosti, že cesta outsourcingu nemusí být vždy ta nejlepší a zůstali u modelu postupného nakupování zařízení do osobního vlastnictví.

A co Vy, je pro Vás 16% moc nebo málo? Pokud je to hodně, tak mi dejte vědět a třeba ušetříme náklady na tisk i Vám.

Autor: Roman Ingr, 777 595 467, ingr@premocz.euhttp://premoblog.eu/roman-ingr/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *