Nenechte disk viset aneb kterak přidat klasický 2.5“ SSD disk do značkového PC

satakabel

Znělo by to jako trivialita, pokud bychom se nebavili o dražším značkovém workstationu, kde jsou sloty pro přidání 3.5“ a 2.5“, disk lze přidat jen s pomocí speciálního „značkového rámečku“, i když, i přesto může jít o prkotinu, pokud nám ovšem nebude vadit, že připojený 2.5“ disk bude pouze „viset“ na připojovacím datovém a napájecím kabelu.

Potíž se „značkovým rámečkem“ je především ta, že se špatně shání, neboť nejde o běžně dodávanou součást, nýbrž je třeba si o ni buďto rovnou říct už při konfiguraci workstationu nebo si koupit značkový 2.5“ harddisk určený pro daný workstation (který je patřičně drahý) a „rámeček“ pak dostanete spolu s ním. Navíc se tento rámeček nedá nahradit běžně dostupnými úchyty pro 2.5“ disky do 3.5“ pozic.

Nechceme-li tedy, aby nám 2.5“ disk „visel“ a nemáme „speciální rámeček“, pomůžeme si levným běžně dostupným řešením – prodlužovačkou datového a napájecího SATA kabelu a 2.5“ disk prostě umístíme kamkoli to v dané skříni půjde. Disk už „viset“ nebude a problém je vyřešen.

Autor: Jiří Adamčík, adamcik@premocz.eu, 777 595 463

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *