Recenze tiskárny HP Deskjet Ink Advantage 4675

hp

HP Deskjet Ink Advantage 4675

Tiskárna HP Deskjet Ink Advantage 4675 je určena zejména pro domácnosti nebo domácí kanceláře. Podívejme se, jestli její funkce splňují požadavky, které na ni takové prostředí klade.

Hned po rozbalení krabice je vidět, že se Na první pohled designově povedla – vzhledově se od starších modelů liší, je menší a se svými rozměry 445x369x190 mm nezabere na stole příliš místa. Kromě toho disponuje solidní výbavou multifunkčních prvků. Jedná se o zařízení 4 v 1, které zastoupí tiskárnu, kopírku, skener i fax. Automatický podavač dokumentů pojme 35 listů A4 a lze jej využít pro kopírování, skenování nebo faxování vícestránkových dokumentů. Zásobník papíru má kapacitu 100 listů, která je pro domácí podmínky dostačující, a nechybí ani automatický podavač pro oboustranný tisk.

Důležitým parametrem při hodnocení tiskáren je samozřejmě kvalita tisku, a v té se tento DeskJet rozhodně nenechá zahanbit. Text tiskne velmi dobře a ostře, grafický tisk jsme také zhodnotili jako velmi dobrý a tisk fotografií pro domácí podmínky zcela dostačuje. Kromě toho tiskárna umožňuje i oboustranný a bezokrajový tisk, což se hodí právě u tisku grafiky a fotek a dá se s ním hodně vyhrát.

Tisk není závratně rychlý, ale – samozřejmě za předpokladu, že doma nehodláte tisknout knihy – na potřeby domácí kanceláře bez větších problémů stačí. Naměřili jsme 8 stran za minutu při černobílém a 6 stran za minutu při barevném tisku.

Velmi praktickou vlastností tiskárny je výborná konektivita. K domácí síti se lze připojit nejen standardně přes USB, ale i bezdrátově přes Wi-Fi. Také podporuje službu ePrint, tedy tisk prostřednictvím poslání emailu přímo do tiskárny. Hlavně se ale lze připojit přímo ze smartphonu nebo tabletu a tisknout i bez dostupnosti sítě, z mobilních zařízení lze navíc i skenovat. V tomto ohledu má podle nás tiskárna velké plus.

Po uživatelské stránce se nejedná o komplikované zařízení a její nastavení i ovládání zvládne opravdu téměř každý. Po nainstalování ovladačů se tiskárna připojí do domácí sítě, přidá se do síťových tiskáren v notebooku nebo PC za použití ovládacího panelu a můžete tisknout.

K ovládání tiskárny slouží monochromatický dotykový displej s úhlopříčkou 5,6 cm, není tedy moc rozměrný, ale ovládací prvky jsou na něm dobře rozloženy, takže se s ním dá dobře pracovat. Spousta uživatelů přitom ocení, že je v češtině. Příjemnou funkcí je zobrazení stavu inkoustových náplní – jedné na černý inkoust a druhé, která sdružuje všechny barevné inkousty dohromady (C, M, Y). Toto řešení není příliš praktické, pokud totiž dojde jedna z těchto barev, je potřeba vyměnit celou jednotku. Mezi tiskárnami se ovšem nejedná o žádnou výjimku a HP alespoň nabízí úsporné inkoustové kazety s ochranou proti padělání a chytrou signalizací docházejícího inkoustu.

Na konec vás snad potěšíme zprávou, že se nemusíte bát vysokých nákladů. Koupě tiskárny vám peněženku určitě nezruinuje a ani provozní náklady nejsou vysoké. Černobílou stránku s 5% pokrytím vytiskne sice za 0,65 Kč, slušná je ale především cena barevné stránky s 20% pokrytím, kterou tiskárna zvládne již za 1,65 Kč.

Bližší specifikace tisku najdete zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *