Taky vás štve nedostatek parkovacích míst?

nádraží staré město

Je sobota brzy ráno, mám v plánu navštívit konferenci v Praze. Tentokrát jedu sám, tak volím ekologickou dopravu do Prahy – vlak. Vím, že ve všední den je problém zaparkovat před vlakovým nádražím ve Starém Městě. Tak jak to dnes dopadne? Budu mít to štěstí a zaparkuji před nádražím? Já to štěstí dnes ráno mám, ale desítky řidičů už to štěstí nemá. Mám ještě čas, přijel jsem cca 30 minut před odjezdem vlaku, tak sedím v autě a pozoruji přijíždějící řidiče. Přijíždí auto za autem a já vidím zoufalé pohledy řidičů vyhlížející volné parkovací místo. Bohužel již žádné není. Před nádražím jsem napočítal přibližně 70 parkovacích míst, ale je to málo. Navíc volnou plochu u nádraží, která dříve sloužila jako překladiště zboží a kde se dalo i parkovat, zabrala od tohoto měsíce soukromá společnost. Nevím jak vás, ale mě nedostatek parkovacích míst štve! Snažíme se chovat ekologicky, tak používáme hromadnou dopravu. Nařizujeme nesmyslné ekologické normy, pak tu máme Dieselgate, atd.. Ale řekne nám někdo zodpovědný, kde máme před důležitými dopravními uzly parkovat? Koho by to mělo zajímat?Mnoho peněz se nesmyslně investuje do projektů, které lidem nic nepřináší, například čapí hnízdo pana ministra, solární elektrárny na polích, kde by se mohlo pěstovat například obilí, různé penziony a podobně. Dálnice D1 je neustále v rekonstrukci. Každý den z rádia slyším, jak a kde kolona vozidel stojí na D1. Co dělají politici proto, aby se nám žilo lépe a byli jsme šťastnější? Kdo souhlasíte s mým názorem, dejte prosím LIKE a SDÍLEJTE tuto nespokojenost s ostatními přáteli, aby zodpovědní lidé za rozvoj dopravní infrastruktury, vyslyšeli naše každodenní problémy s cestováním. Děkuji za podporu.

parkování staré město

Autor: Vladimír Křiva, kriva@premocz.eu , tel.: 777 595 460

Komentáře
  1. Petr napsal:

    Přesně. Minulý týden mi kvůli nemožnosti zaparkovat u vlakového nádraží ve Starém Městě (a stejně tak v okruhu jednoho kilometru od nádraží) ujel vlak do Prahy a propadly dvě zaplacené jízdenky.

    Perličkou bylo, že z jediného volného místa v okolí nás vyhnala vrátná z blízkého podniku s tím, že to místo patří k jejich parkovišti – přitom právě jejich zaměstnanci veškerá volná místa u vlakového nádraží každé ráno svými auty zablokují!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *